احادیث

کتابخانه

پیوند ها

فصلنامه علمی پژوهشی تحقیقات کلامی

کرسی ترویجی نقد کتاب " حسن و قبح عقلی " برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، کرسی ترویجی نقد کتاب قاعده کلامی حسن و قبح عقلی به همت انجمن کلام اسلامی حوزه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین رضا برنجکار مؤلف و رئیس انجمن کلام اسلامی حوزه چهارشنبه ۲۹ آبان ماه در انجمن های علمی حوزه برگزار  شد.

 

 

حجج الاسلام والمسلمین دکتر علی شیروانی عضو هیأت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و دکتر مسلم محمدی عضو هیئت علمی پردیس فارابی دانشگاه تهران ناقدان این نشست بودند و دبیری نشست را نیز دکتر محمدجعفر رضایی، مدیر گروه تاریخ کلام پژوهشکده کلام اهل بیت(ع) بر عهده داشت .

 

نشست یادشده چهارشنبه ۲۹ آبان ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در قم، خیابان جمهوری، کوچه دوم، فرعی چپ، انجمن های علمی حوزه، طبقه همکف، سالن همایش برپا گردید .

 

کتاب قاعده کلامی حُسن و قُبح عقلی به قلم رضا برنجکار و مهدی نصرتیان اهور از سوی پژوهشکده کلام اهل بیت(ع) منتشر شده است.

 

کتاب قاعده کلامی حُسن و قُبح عقلی با هدف تبیین صحیح از قاعده حُسن و قُبح عقلی و با مضمون تبیین و اثبات دیدگاه امامیه، در ۵ فصل تاریخچه، بررسی دیدگاه‌های مخالفان قاعده، بررسی دیدگاه موافقان قاعده ،تبیین دیدگاه برگزیده و آثار و لوازم قاعده در بحث عدل الهی در یک مجموعه تک جلدی در ۲۰۶ صفحه به قلم تحریر درآمده است .

 

مولف در مقدمه این اثر آورده است که: یکی از مباحث بنیادین در هر علمی یافتن قواعد و قوانین کلی در استنباط مسائل مختلف آن علم است، که در علم کلام نیز چنین موضوعی ضرورت دارد. همچنین در موضوع عدل الهی می‌توان از قواعد تاثیرگذاری نام برد که یکی از آنها قاعده حُسن و قُبح است.

جهت دریافت فایل صوتی این نشست * اینجا * را کلیک کنید .


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

اطلاعیه هاما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم