احادیث

کتابخانه

پیوند ها

فصلنامه علمی پژوهشی تحقیقات کلامی

نجما

سخا 

سومین مدرسه تابستانی کلام امامیه برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی انجمن کلام اسلامی حوزه، سومین کارگاه آموزشی مدرسه‌ تابستانی کلام امامیه از سوی انجمن کلام اسلامی حوزه‌ علمیه و  با همکاری دفتر انجمن در اصفهان از تاریخ 18  الی 20 مرداد 96 در اصفهان برگزار می‌گردد.

با توجه به ظرفیت حوزه‌­ علمیه اصفهان و تقاضای دانش آموختگان رشته‌های کلام، انجمن کلام اسلامی حوزه‌ علمیه با همکاری دفتر انجمن کلام اسلامی حوزه در اصفهان اقدام به برگزاری سومین دوره‌ آموزشی-کارگاهی با عنوان "مدرسه‌ تابستانی کلام امامیه" با موضوع «سلفیه و سلفی گری ایرانی» نموده است.

 

این دوره برای شرکت و بهره‌مندی استادان، دانش‌آموختگان و علاقه‌مندان حوزوی و دانشگاهی در مباحث کلامی و الهیات (برادران و خواهران)، به‌مدت سه روز برنامه‌ریزی شده است.

دوره‌ کارگاهی مدرسه تابستانی کلام امامیه‌ اصفهان به‌صورت فشرده در دو نوبت صبح و عصر (از ساعت 8 تا 19:30) برگزار خواهد شد و شرکت‌کنندگان با موضوعاتی چون «جریان‌شناسی سلفی‌گری از آغاز تا دوران معاصر»، «مبانی نظری سلفیه از ابن‌تیمیه تا سلفیان معاصر»، «جریان‌شناسی سلفی‌گری ایرانی»، «مبانی نظری سلفی‌گری ایرانی؛ قرآن‌بسندگی در دین، شریعت و فهم قرآن»، «شاخصه‌های فکری سلفی‌گری ایرانی»، «آثار و نتایج عملی اندیشه‌ سلفی‌گری ایرانی»، «آسیب‌شناسی رویکردهای حدیث‌پژوهی جریان سلفی‌گری ایرانی با تأکید بر مؤلفه‌ی غلو»، «بازخوانی احادیث «کونوا النمرقه الوسطی» در پرتو متون اصیل دینی» و... آشنا خواهند شد.

ارائه‌ این مباحث توسط اساتید محترم حجج اسلام آقایان دکتر محمدتقی سبحانی، محمد مسجدجامعی، سیدمهدی علیزاده موسوی، سیدعلیرضا حسینی، سیدحسن هاشمی و.... خواهد بود.

علاقه مندان می‌توانند از روز  9 تا  13 مرداد 96 با مراجعه به لینکekalam.ir  و تکمیل آنلاین فرم یا با دریافت و تکمیل فرم ثبت نام در دوره و ارسال آن به پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید اقدام به ثبت‌نام نمایند.

 برای دریافت اطلاعات بیش‌تر، می‌توانید از ساعت 8 الی 14 با شماره تلفن  ۰۹۱۶۲۰۰۵۲۶۲ تماس حاصل کرده یا به کانال کلام امامیه مراجعه نمایید.

تذکرات:

  • سومین مدرسه‌ تابستانی کلام امامیه در شهر اصفهان برگزار می‌شود.
  • محل دقیق برگزاری و برنامه‌ تفصیلی نشست­‌ها و کارگاه‌­ها متعاقباً اعلام می‌شود.
  • ظرفیت دوره محدود بوده و اولویت با اساتید  کلام حوزه و دانش آموختگان کلام و فلسفه می‌باشد.
  • بعد از ارزیابی اطلاعات دریافتی نفرات نهایی دوره مشخص خواهد شد و از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی می‌گردد. هزینه ثبت‌نام بعد از اعلام پذیرفته شدگان نهایی دریافت می گردد.
  • حضور خواهران و نیز اساتید و دانش‌آموختگان سایر استان‌ها در این دوره بلامانع است.
  • ظرفیت خوابگاهی برای دانش‌پژوهان سایر شهرها محدود است.
  • در پایان به شرکت‌کنندگان، گواهی پایان‌دوره از سوی انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه اعطا می‌شود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی

اطلاعیه هاما 71 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم